'De Groene Stad' Mengsel Extra geeft de stedelijke omgeving al vroeg in het jaar een kleurrijk en verzorgde uitstraling. De bloei loopt van januari tot en met april en draagt in deze periode bij aan het aantrekkelijk maken van de omgeving voor bijen en andere bestuivers.
'De Groene Stad' Mengsel Extra groeit het beste op een voedzame, goed doorlatende bodem in zon of halfschaduw. Het mengsel past goed op locaties waar intensief beheer wordt toegepast en een bloemrijke inrichting gewenst is.
Het mengsel is geschikt voor parken en bosgebieden, maar ook voor woonwijken, industrieterreinen en begraafplaatsen. De hoge bloeihoogte zorgt voor een opvallend resultaat, terwijl de bloeiperiode van januari tot en met april al vroeg in het jaar kleur brengt.